Čas časom všetko odhalí

Výročie nežného novembra predo dvermi a všetko sa to akosi zvrháva. Akoby sa stratil zmysel toho, čo sa udialo pred dvadsaťjeden rokmi. Konzum, povrchnosť, moc peňazí, hlúposť vyplávali z kalnej vody posledných rokov a nedovolia preraziť ľudským hodnotám.

V Bratislave vystavia v Primaciálnom paláci Ernesta Valka. Bol pri tom, keď sa zakladala VPN, bol pri tom keď sa rozdeľovali dôležité posty, bol pri veľkých peniazoch. Už je niekde úplne inde. Mŕtvych obviňovať nechcem. Bol však vplyvnou súčiastkou mašinérie, ktorá ho nakoniec prevalcovala. Čo urobil zo svojho postu pre to, aby na Slovensku nefungovali mafiánske praktiky?  Asi až moc veril, že jeho sa to netýka. Opak je pravdou. Všetci sme v tom mlyne, ktorý melie ideály.

V Žiline v historickom centre otvárajú nové zinfarktované srdce Žiliny. Bez rešpektu k histórii, s úklonom po zem pred mocou peňazí. Farské schody majú novú dominantu. Už nie veže Farského kostola ale vežu ohyzdného včelieho plastu. Ospravedlňujem sa včelám. Ešteže názov je slovenský, MIRAGE. Tony reálneho betónu developerskej máfie, žiadna fatamorgána. Predáme všetko za vily v Chorvátsku, za súkromné stíhačky, za ľudskú hlúposť.

V stredu 17. si spomenieme na sychravý a studený november roku 1989. Tento rok bude asi celkom príjemne, len na duši sa ochladilo.  

 


Čo nás skôr položí ?

26.03.2020

Som zatvorený doma. Tak mi prikázala vláda. Sledujem život za oknom. A rozmýšľam, či som nariadenia vlády nezobral moc dôsledne. Som doma, ako káže vláda. Pracovať sa mi nedá, nemôžem využívať home office, charakter mojej práce to neumožňuje. Času mám hodne, tak premýšľam. A premýšľanie je niekedy aj na príťaž. Môžete napríklad zistiť, že ľudia majú o [...]

Píšem, píšeš, píše

22.07.2016

Tak si tu píšete. Píše vlastne každý. Aj ten, čo písať nevie a písaniu nerozumie. Veď nerozumiem ani ja. Máme slobodu názoru, ktorá sa prekrýva s anarchiou, tak píšu všetci. Píše Peter, ba i Pavol a neveriaci Tomáš asi najviac. Sme obraz svojej spoločnosti. Kde každý môže mať svoj názor. Hlupák , ba aj ten bez názoru, dokonca aj ten čo si myslí, že má pravdu. [...]

Je lepší utečenec na hranici, či utopenec v špajzi?

18.10.2015

Je lepšie byť zmätený, ako byť zmätok. Je lepšie byť špinavý, ako byť špina. Je lepšie ak ona mešká, ako keď jej mešká. Je lepšie byť s bláznami, ako byť blázon. Je lepšie byť dobitý, ako byť dobytok. Je lepšie pískať si, ako byť vypískaný. Je lepšie sa vyplakať, ako byť vyplákaný. Je lepšie užiť si, ako byť využitý. Je lepšie mať pruhy na tričku, [...]

žena, kvety, MDŽ, Medzinárodný deň žien

KVÍZ: Prvá lekárka aj kráľovná krásy. Trúfnete si na 10 otázok o výnimočných Slovenkách?

08.03.2026 08:00

Urobte si pri príležitosti Medzinárodného dňa žien test o výnimočných slovenských ženách. Niektoré otázky asi vyzerajú ťažko, ale použitím logického úsudku by ste mali nájsť správne odpovede.

Dargovskych hrdinov Kosice  2

Najdrahšie sídlisko Československa. Košická Furča zhltla miliardy a dnes má 50 rokov

08.03.2026 08:00

Náklady na jeho vybudovanie patrili medzi najvyššie v Československu.

Irán, Cyprus

Expert: Rusko pôsobí ako papierový tiger, ale iránska vojna mu hrá do karát. Trump odvrátil pozornosť od Ukrajiny

08.03.2026 06:00

S ruskou vojnou proti Ukrajine a Donaldom Trumpom prišla emancipácia európskej zahraničnej politiky. Ale v prípade Iránu sa opäť ukazuje, aká je únia rozdelená.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 607492x
Priemerná čítanosť článkov: 3532x

Autor blogu

Odkazy