Ľavica či pravica, voľby vyhrajú gauneri

Zvolebnieva sa rýchlosťou svetla a volebná kampaň jednotlivých strán sa nás snaží ulapiť do sieti  medových lží. Jedni sa vydávajú za pravicu, iní za ľavicu. Ľavica chce vytvoriť stabilnú vládu s podporou pravice, iný chce vládu pravicových strán.  Každý chce naše dobro, každý chce náš hlas, aby ho  pochoval v urne premrhaných  nádejí a vyprchaných sľubov.

Tí istí, ktorí už mali nespočetne šancí, chcú ďalšiu a ďalšiu. Aj v atletike, či v iných odvetviach je počet pokusov obmedzený.  Len v našej novodobej realite je počet klamstiev, korupcie, rozkrádania, ako aj počet goríl neobmedzený. Lebo od roku 1989 sme skameneli a len pozeráme, či vlastne sa prizeráme, čo sa to vlastne deje. Ekonomikou sme pritlačení k zemi, aby žiadna revolučná myšlienka nevzlietla a neopantala masy. A v stupňujúcom sa tempe nášho života, ktorý sa stáva pre veľkú časť neznesiteľným, beznádejným, depresívnym, strácame silu bojovať s molochom štátu. Štátu, ktorý nič nerieši, neoznamuje žiadne pozitívne signály, štátu, ktorý  svojou byrokraciou brzdí akýkoľvek náznak jednoduchých riešení.  Je nás päť miliónov a niečo, rozlohou sme autom zmapovateľný v priebehu pár hodín, no zákonov máme pomaly viac než v celej Európe dokopy. A delíme sa na pravičiarov a ľavičiarov.  Delia nás politici, delia nás ich záujmy, záujmy finančníkov a nenažratých žralokov, ktorí si z rozkrádania urobili hobby, súťaž. A obyčajný človek stojí bokom, jeho problémy nikoho nezaujímajú. Len teraz, jeden deň sme pre nich zaujímaví, aby si vylepšili skóre.

Či vyhrá Róbert a jeho predstava stabilnej vlády, či to bude pravicový zlepenec, nič sa nezmení, nič nevyrieši. Kým sa skutočne občania nezjednotia a nevzoprú súkoliu gaunerov a nenažrancov, budeme prešľapovať na mŕtvom bode a trpieť ich pokrytecké, korupčné divadlo. Divadlo v ktorom si síce akože rozdali modré a červené dresy, no všetci hrajú proti nám.

 

Čo nás skôr položí ?

26.03.2020

Som zatvorený doma. Tak mi prikázala vláda. Sledujem život za oknom. A rozmýšľam, či som nariadenia vlády nezobral moc dôsledne. Som doma, ako káže vláda. Pracovať sa mi nedá, nemôžem využívať home office, charakter mojej práce to neumožňuje. Času mám hodne, tak premýšľam. A premýšľanie je niekedy aj na príťaž. Môžete napríklad zistiť, že ľudia majú o [...]

Píšem, píšeš, píše

22.07.2016

Tak si tu píšete. Píše vlastne každý. Aj ten, čo písať nevie a písaniu nerozumie. Veď nerozumiem ani ja. Máme slobodu názoru, ktorá sa prekrýva s anarchiou, tak píšu všetci. Píše Peter, ba i Pavol a neveriaci Tomáš asi najviac. Sme obraz svojej spoločnosti. Kde každý môže mať svoj názor. Hlupák , ba aj ten bez názoru, dokonca aj ten čo si myslí, že má pravdu. [...]

Je lepší utečenec na hranici, či utopenec v špajzi?

18.10.2015

Je lepšie byť zmätený, ako byť zmätok. Je lepšie byť špinavý, ako byť špina. Je lepšie ak ona mešká, ako keď jej mešká. Je lepšie byť s bláznami, ako byť blázon. Je lepšie byť dobitý, ako byť dobytok. Je lepšie pískať si, ako byť vypískaný. Je lepšie sa vyplakať, ako byť vyplákaný. Je lepšie užiť si, ako byť využitý. Je lepšie mať pruhy na tričku, [...]

Belgium Europe Summit

Pokles popularity vládneho Fideszu sa v Maďarsku zastavil, TISZA si drží náskok

03.09.2025 12:44

Pokles popularity Fideszu sa začal vlani v októbri a tábor jej priaznivcov v porovnaní s prieskumom z konca júna stúpol o jedno percento.

SR kormorán

Za zobák peniaze. Rybársky zväz zverejnil výšku odmeny za zastrelenie kormorána

03.09.2025 11:54

Zobáky ulovených kormoránov budú poľovníci odovzdávať každý posledný týždeň v mesiaci.

Donatello v Levoci

Do Levoče prišiel aj s komandom. Busta nie je dielom Donatella, ale falzifikátom, uviedol Machala. Nie je na nej ani Cecilia Gonzaga

03.09.2025 11:44, aktualizované: 12:51

Dielo preskúmal v júli tohto roka taliansky profesor umenia a histórie Francesco Caglioti, ktorý pôsobí na univerzite v Pise.

Nemecko EÚ plyn NordStream1 plynovod

Cieľ pre ukrajinskú tajnú službu? Rusko a Čína postavia nový plynovod Sila Sibíri 2

03.09.2025 11:28

Plynovod by mal prechádzať cez Mongolsko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 590391x
Priemerná čítanosť článkov: 3433x

Autor blogu

Odkazy