Kam smeruje Egypt?

Všetky média, či už naše, či svetové, už štrnásť dní riešia situáciu v Egypte. Novinári, ktorí  prinášajú svoje názory spoza pracovného stola, hovoria o ľudských právach, o slobode slova, o nezmysloch, ktoré v moslimskom svete zatiaľ neplatia nikde.  Reportéri z miesta činu, ktorým ide o život, hovoria o chaose, násilí. Také sú ich reportáže. Jední sú za Mubaraka, iní za jeho pád. Nič o politických silách s novými myšlienkami, nič o postavení žien v spoločnosti, o tolerancii, o ekonomike. Chýba vodca, chýba myšlienka, kam po odstúpení Mubaraka?  Český minister zahraničných vecí, podobne ako mnoho skúsených a múdrych, tvrdí, že po okamžitom odstúpení Mubaraka, by skutočne došlo v Egypte k absolútnemu chaosu, možno aj k občianskej vojne, a je úplne možné, že z boja by víťazne vyšlo Moslimské bratstvo, ktoré by nastolilo režim podobný Talibanu v Afganistáne.

Je to veľmi zložité. Nezastávam sa Mubaraka. Myslím si však, že Egypt na nič lepšie zatiaľ neprišiel Nikto z toho revoltujúceho, chaotického davu neponúkol nič nové, progresívne. Doteraz bolo náboženstvo ako tak oddelené od štátu. Po páde Mubaraka sa obyvateľstvo primkne k islamistom, ktorí svojou demagógiou vedia dokonale spracovať masy bez názoru.  Chudoba takému fanatickému netolerantnému náboženstvu vyhovuje. Zúfalí ľudia robia zúfale veci. Tak celý ten chaos začal, upálením sa mladého človeka.

Čo nás skôr položí ?

26.03.2020

Som zatvorený doma. Tak mi prikázala vláda. Sledujem život za oknom. A rozmýšľam, či som nariadenia vlády nezobral moc dôsledne. Som doma, ako káže vláda. Pracovať sa mi nedá, nemôžem využívať home office, charakter mojej práce to neumožňuje. Času mám hodne, tak premýšľam. A premýšľanie je niekedy aj na príťaž. Môžete napríklad zistiť, že ľudia majú o [...]

Píšem, píšeš, píše

22.07.2016

Tak si tu píšete. Píše vlastne každý. Aj ten, čo písať nevie a písaniu nerozumie. Veď nerozumiem ani ja. Máme slobodu názoru, ktorá sa prekrýva s anarchiou, tak píšu všetci. Píše Peter, ba i Pavol a neveriaci Tomáš asi najviac. Sme obraz svojej spoločnosti. Kde každý môže mať svoj názor. Hlupák , ba aj ten bez názoru, dokonca aj ten čo si myslí, že má pravdu. [...]

Je lepší utečenec na hranici, či utopenec v špajzi?

18.10.2015

Je lepšie byť zmätený, ako byť zmätok. Je lepšie byť špinavý, ako byť špina. Je lepšie ak ona mešká, ako keď jej mešká. Je lepšie byť s bláznami, ako byť blázon. Je lepšie byť dobitý, ako byť dobytok. Je lepšie pískať si, ako byť vypískaný. Je lepšie sa vyplakať, ako byť vyplákaný. Je lepšie užiť si, ako byť využitý. Je lepšie mať pruhy na tričku, [...]

Iran US Izrael

Blízky východ sa opäť otriasa: Američania spustili údery na Irán, hovoria o odvete

09.06.2026 23:39, aktualizované: 23:58

Americká armáda spustila útoky na Irán v reakcii na zostrelenie vrtuľníka.

Belfast, írsko, útok nožom, nepokoje

„Dostaneme odtiaľto cudzincov“. Útok nožom spustil výbuch hnevu: V Severnom Írsku vypukli nepokoje

09.06.2026 23:35

Skupina maskovaných radikálov sa vydala na pochod východnou časťou Belfastu za volania „dostaneme odtiaľto cudzincov“.

dagestan

VIDEO: Mohutné explózie v ruskom Dagestane: hlavný plynovod roztrhali výbuchy

09.06.2026 22:45

Zábery, ktoré zverejnila miestna správa Kiziljurtu, zachytávajú rozsiahly požiar.

pôrodnica, pôrod, dieťa, novorodenec, bábätko

Slovensko zažilo výnimočný pôrod: V Bratislave prišli na svet siamské dvojčatá

09.06.2026 20:12

Narodenie siamských dvojčiat sa považuje za mimoriadne vzácny úkaz.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 622951x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu

Odkazy